A A A

I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 3.12.2023 r.

1. Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i czas Mszy św. roratnich, na które zapraszamy wszystkich – i dużych i małych, od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Zabieramy ze sobą lampiony. Niech będą dla innych znakiem oczekiwania na Pana Jezusa. Jest to czas naszego przygotowania na powtórne przyjście Zbawiciela. Będzie nam towarzyszył św. Franciszek a my razem z nim będziemy budować szopkę Betlejemską. Z tej racji ogłaszamy rodzinny konkurs na zbudowanie bożonarodzeniowej szopki. Zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego budowania. Dostarczamy wybudowane szopki do naszego kościoła na wystawę do 17 grudnia. Potem będzie rozstrzygnięcie konkursu.

2. Zapraszamy na pierwszą konferencję z cyklu katechez dla dorosłych dziś o godz. 18.00. Tytuł pierwszej konferencji: „Skąd wziął się Kościół?”

3. Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć w zakrystii Świece Caritas i opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

4. Spotkanie modlitewne grupy młodzieżowej dziś o 17.30. w Domu Parafialnym.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro o 19.00 w kościele.

6. Spotkanie grupy biblijnej w najbliższy wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym – wejście przez kancelarię parafialną.

7. 8 grudnia w piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy na Godzinę Łaski o godz. 12.00.

8. Również w każdy piątek adwentu od godz. 18.30-20.00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zaparszamy

9. Spotkanie formacyjne lektorów w sobotę o 9.00 w Domu Parafialnym.

10. Celebracja Przekazania Modlitwy Pańskiej młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za tydzień podczas Mszy o 19.00.

11. Grupa młodzieżowa organizuje zbiórkę maskotek dla dzieci z Oddziału Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka. Zbiórka będzie przeprowadzona w niedzielę 17 grudnia po Mszach przy wyjściu z kościoła. Maskotki mogą być tylko nowe, nieużywane i nie większe niż dłoń. Oprócz maskotek mogą być niewielkie zestawy kredek i kolorowe długopisy. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

12. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 10 do 13 grudnia 2023 i będzie je głosił ks. Artur Andrzejewski, proboszcz, biblista z Poznania. Nauki będą po Mszy roratniej oraz na Mszach św. o 10.30, 18.00 i 20.00.

13. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

14. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbierać będziemy do puszki na akcję: „Potrzeby kościoła na Wschodzie”

15. Przygotowujemy się do tegorocznej wizyty kolędowej, którą chcemy rozpocząć po świętach Bożego Narodzenia. Dlatego zapraszamy nowych mieszkańców, lub tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli się z nami spotkać w ubiegłym roku a chcieliby nas zaprosić o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkamy się z radością.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnik „Idziemy” wprowadzi nas w tegoroczny adwent.

17. Zapraszamy na sztukę seminaryjna, którą przygotowali klerycy naszego seminarium pt. „I co teraz?” Wspólny wyjazd planujemy 16 grudnia o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii.

 

18. Organizujemy 4-dniową pielgrzymkę śladami Św. Faustyny. W programie Głogowiec, Świnice Wardzkie, Aleksandrów Łódzki, Łódź, Płock oraz Włocławek – miejsce męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, Sanktuarium Maryjne w Licheniu, Uniejów z możliwością wypoczynku w kompleksie basenów termalnych. Termin 18-21.04.2024r. Koszt 1090zł;- + 70zł. Program dostępny na stronie internetowej, w gablotach i zakrystii. Zapisy u ks. Marcina (tel.: +48 782 242 093; e-mail: swbenedykt.wikariusz@gmail.com).